ÜRÜNLERİMİZ

Inf-2010

İndiksiyon döküm makinası prensibi hiç bir ısı kaynağı olmadan yüksek güçteki  radyo frekansı ile metalin monokllerini yüksek hızlarda hareket ettirme yöntemi ile metalin ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir.

İndiksiyon ile eritme sırasında metalin tek noktadan değil ısıtılacak olan malzemenin her noktasından aynı zamanda ısıtılmasının ve  üzerindeki istenmeyen gazlardan ve havadan  (oksijen lpg) uzak tutarak metalin yapısının bozulmamasını ve iş kalitesinin artmasını sağlamış olur.

INF 2010 indüksiyon döküm makinası santrifüj sistemide her boyut  manşete göre  ayarlanabilir  ve balans ayarı yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır.  Dökümümün hassas ve düzgün ola bilmesi için santrifüj  devri  sabit  hızda ayarlanmıştır.

INF 2010 indüksiyon döküm makinasında kapalı devre radyatörlü soğutma sistemi kutlanılmıştır. soğutma suyunun ısısının artması halinde fanlı soğutma sistemi devreye girerek soğutma suyunun istenilen derecede kalmasını sağlar. Bu sayede yoğun iş tempolarında bile rahatlıkla kullanılabilen bir cihaz olmuştur.

INF 2010 indüksiyon döküm makinası kullanıcı paneli kullanıcıyı yönlendiren mesajlar vermekte olup kullanıcının istekleri doğrultusunda tasarlanmıştır.


Teknik Özellikler